Zájezd Krakov 2011

26.01.2012, 09:22, spol-upm

Ve dnech 9.- 12. června 2011 se uskutečnil tradiční jarní zájezd členů společnosti našim cílem byl tentokrát polský Krakow.

 

 


Program zájezdu připravil místopředseda společnosti Mgr. Jaroslav Sojka s pečlivostí jemu vlastní.

 

Ubytování v hotelu RT GALICYA, které zabezpečila tajemnice společnosti paní Irena Brabcová mělo velice dobrou úroveň. Zájezdu se zúčastnilo 47 účastníků.

 

Ti se měli možnost seznámit s kulturními památkami starého královského města, historické centrum města je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédli jsme si mimo jiné hlavní náměstí města Rynek Glowny s jeho známou dominantou, budovou radnice a krytého tržiště Sukiennice, Chrám Nejsvětější Panny Marie s oltářem od sochaře Wita Stwosza, řadu dalších kostelů, královský palác Wawel a katedrálu, starou budovu Jagellonské univerzity Collegium Maius, krakovská muzea Czartoryski, Muzeum Hystorycne, dům a muzeum malíře Jana Matejki, židovskou čtvrť Kazimier. Za ocenění stály i četné restaurace a kavárny, které za velmi přijatelné ceny nabízely kvalitní občerstvení.

 

Někteří z účastníků podnikli individuálně výlet do solného dolu a muzea Wieliczka a další část účastníků se jela podívat na místa bývalého koncentračního tábora do Osvětimi.

 

V programu byla i audience u krakovského arcibiskupa Stanislava Dzwisze, kterou zajistil a zorganizoval pan Mgr. Dušan Ehmig.

 

Celkově byl zájezd členy společnosti hodnocen velice dobře a lze říci, že včetně počasí byl povedený. Atmosféru zájezdu a města Krakova zachytil na svých snímcích pan Gabriel Urbánek profesionální fotograf z UPM v Praze, za což mu děkujeme.

 

 

 

 
« Zpět


Diskuse: "Zájezd Krakov 2011"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře