Zájezd do Karlových Varů

13.11.2012, 10:00, JUDr. Milan Čapek


V sobotu 22. září 2012 se uskutečnil spolkový jednodenní autobusový zájezd, cílem byly Karlovy Vary.

Poznávací cestu do Karlových Varů jsme zahájili překvapením, které pro nás nachystala PhDr. Veronika Horová, zastávkou a prohlídkou exteriéru románského emporového (tribunového) kostela Svatého Jakuba Většího ve Vroutku, který byl postaven patrně na počátku 13. století.

Hlavním bodem programu byla návštěva Muzea sklárny Moser a.s. a jejích výrobních provozů. Odborným průvodcem expozicí muzea i provozy nám byl vedoucí Studia Moser, „art director“ pan Lukáš Jabůrek, mimo jiné sám vyučený sklář se zahraniční praxí a tudíž osoba více než povolaná. Jeho odborný výklad o historii sklárny, technologii výroby skla a situaci ve sklářském průmyslu nás všechny zaujal. Úžasná byla i možnost vidět mistry skláře při práci v provozu.

Jeden den v Karlových Varech jsme dále strávili komentovanou prohlídkou městské architektury, kterou připravil s tradiční pečlivostí náš místopředseda Mgr. Jaroslav Sojka, Chrámu sv. Máří Magdaleny (architektonicky navrhl K. I. Diezenhofer) a návštěvou Městského muzea.
K úspěšnosti zájezdu přispěly i karlovarské kavárny a bezchybná doprava s naším tradičním dopravcem panem Vejšickým. Fotodokumentaci zabezpečil pan Petr Prchal.
 
« Zpět


Diskuse: "Zájezd do Karlových Varů"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře