Návštěva Národního technického muzea

26.03.2012, 09:35, JUDr. Milan Čapek


1. března 2012 Společnost navštívila rekonstruované Národní technické muzeum v Praze.  NTM bylo znovu otevřeno po čtyřleté rekonstrukci v únoru 2011.

 


V muzeu nás kvalifikovaně prováděla paní RNDr. Ivana Lorencová, vedoucí oddělení dějin vědy a techniky, za což ji moc děkujeme. Zpřístupněná část expozic je v novém „kabátě“ a moderním muzejním pojetí. V muzeu nově nalezneme sbírku architektury, stavitelství a designu.

 

Pozoruhodná je expozice astronomie, kde je prezentován jedinečný soubor astronomických přístrojů z 16. - 20. století. Zejména mužskou část naší společnosti zaujala „dopravní hala“ s jedinečnými exponáty starých motocyklů, letadel, automobilů a lokomotiv. Značný obdiv vyvolala i úžasná sbírka polygrafie.

 

Za realizaci této akce patří dík našemu členovi panu ing. Machovi a veliký dík paní Mgr. Šámalové vedoucí odboru vnějších vztahů NTM. Fotografie z návštěvy muzea zajistil pan Petr Prchal

 

Milan Čapek

 
 

Související články

 

Zájezd Krakov 2011

Ve dnech 9.- 12. června 2011 se uskutečnil tradiční jarní zájezd členů společnosti našim cílem byl tentokrát polský Krakow.

 

 

 
« Zpět


Diskuse: "Návštěva Národního technického muzea"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře